2015 Adana Field Target hakkında

FT & BR ile ilgili tüm müsabakalar/etkinlikler/buluşmalar nerede ve nezaman..?

Re: 2015 Adana Field Target hakkında

Mesajgönderen AksuAv » 16 Şub 2015 16:33

Dostlarla, Arkadaşlarla, Kardeşlerimle, Abilerimle Tanışıp Kaynaşmak, Güzel Vakitler Geçirmek Benim İçinde Çok İyi Oldu.. Emeği Geçen Herkese Çok Teşekkür Ederim..
Kullanıcı avatarı
AksuAv

Gerçek İsim: Yusuf Polat AKSU

Mesajgönderen Moltak » 16 Şub 2015 17:05

Adana ekibine ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim çok eğlenceli ve zorlu bir parkurdu herkesin kendini geliştirdiğini gördüm bir sonraki yarışmada görüşmek üzere
AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo
Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40
AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2
Kullanıcı avatarı
Moltak

Gerçek İsim: Onur Şahin

Mesajgönderen bsR » 16 Şub 2015 18:23

Başta Adana Tim ekibi olmak üzere müsabakada emeği geçen herkezi canı yürekten tebrik ediyorum bu keyifli yarışma için.. Gerçekten çok iyi bir iş çıktı ve kimle konuşsam herkez memnundu.
Parkur inanılmaz keyifli bir parkurdu, bu parkuru iki kere koşmaktan büyük keyif aldım..
Takım arkadaşımız İlker Abi’nin birinciliğine ayrıca mutlu oldum, zaten mutlaka müsabakaların birinde şampiyonluk alacağını biliyorduk, ama aksilikler bir türlü peşini bırakmıyordu, ama beklenen oldu ve şampiyonluğu mükemmel bir performansla yakaladı ;) Erdinç Hocam ve Levent beklendiği gibi mükemmel performansla yarıştılar… Kamuran Abi'de gümbür gümbür kürsüye geliyorum diyor.. Hemen hemen tüm iyi atıcıların yarıştığı bu yarışmada ilk 10’a giren tüm atıcıları da tebrik ediyorum.. Tie Break bu sefer kısa sürdü ama izleyiciye yaşattığı heyecan büyüktü..
FTBRİZMİR takımının ilk 10’a 3 atıcı sokması ve bayanlar sınıfını her zamanki gibi domine etmesi de ayrıca gurur verici oldu bizi maçımızdan… İsmail Abi’nin çıkışı ise harika...
Gökhan Abi’nin birincilik aldığı yaylı kategorisindeki skor performansı da kesinlikle dikkat çekiciydi, o kategoride şuan yarışan yarışmacı sayısı az, ama 20 yaylı yarışmacısı olsaydı dahi yine birinciliği vermezdi bu skorla…
Özellikle bu yarışmaya çok iyi hazırlanan ve kesinlikle kürsü yapmasını beklediğimiz Erhan Abi’nin optik problemi nedeniyle ilk günü yarım bırakması üzücüydü, ona rağmen alelacele temin ettiği dürbünle ikinci gün 43 vurması da önemliydi… Aynı şekilde Sezgin Abi’nin de problem yaşayıp yarışmayı bırakmak zorunda olması üzücüydü zira iyi bir skor yakalaması bekleniyordu. Yaylı kategorisi yarışmacısı olan takım arkadaşım Bahadır’ın da tüfek enerji limitine takılması ve müsabakayı tamamlayamaması da yine üzücü anlardandı..
Cuma ve Cumartesi akşamı camia ile yapılan yemekli toplantılar dostlarla hasret gidermek ve muhabbet açısından dolu dolu geçti, bu ulasal müsabakaların en keyifli taraflarından biri de bu.. Özellikle Cumartesi akşamki yemekte Erdal Abi’nin saz çalıp söylemesi yine herkesi mest etti, Enver Hocam’ın saçsız arkadaşlar üzerinde uyguladığı sakaldan peruk uygulamaları, herkesi gülmekten kırdı geçirdi..
Yarışmada Erhan abi klasiği haline gelen Antep Baklavaları yorgunluğumuzu üstümüzden aldı, krono masasında Ersin Başkan’ın Suriye ekmeği takviyesi de iyi geldi açıkçası :) Yasin Hocam’ın ihtiyacı olanlara verdiği teknik destek ve organizasyona verdiği destek oldukça anlamlıydı. Keza Serdar Hocam'ın da brifinglerde, grupların oluşturulmasında ve sonuçların açıklanmasındaki gayreti oldukça kıymetliydi.
Son olarak kulvar grup partnerlerim Mehmet Abi, Emir Bey ve Kubilay Bey’lere de kurallara uyumları ve eşlikleri için teşekkür ediyorum, çok keyifliydi kendileriyle parkuru koşmak..
Aileleriyle katılan ve destek amacıyla orada olan herkese de ayrıca teşekkür etmek gerekiyor..
Türkiye’nin pek çok farklı yerinden aynı amaç için toplanan herkesi bir sonraki ulusalda yine görmek istiyoruz, sırada İzmir var ;)
G. Başar ÖZTUNA
WRABF Türkiye Temsilcisi
ERABSF Türkiye Temsilcisi
WFTF Türkiye Temsilcisi
EFTF Türkiye Temsilcisi & Yönetim Kurulu Üyesi

Resim Resim

Steyr LG110 FT & Sightron SIII 10-50X60 FTIRMOA
"The greatest education in the world is watching the masters at work"

Resim
Kullanıcı avatarı
bsR
ADMIN / FOUNDER / OWNER

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: G. Başar Öztuna

Mesajgönderen Selen » 17 Şub 2015 13:50

Merhaba, Adana Takımına gönülden teşekkür ediyorum. Latif Bey'in beni lojistik alanında desteklemesine teşekkür ediyorum. Ankara ziyaretimden sonra kendime koyduğum hedefleri gerçekleştirdim: FT için ekipmanı almak ve Adana'ya gelebilmek, fiziki açıdan parkurları hem cumartesi hem de pazar günü tamamlamak. Hawke dürbünlu AT44 tüfeğim gerçekten ağırdı. Bel fıtığımı, skolyozumu ve dizdeki kıkırdak aşınmamı düşünürsem parkurları başarıyla bitirdim. Çok istesem de akşam yemeğine dinlenmem gerektiği için katılamadım. Atışlarımın hepsini hamster olmadan paralaks tekerleği ile yaptım. Bir sorum var: FPS ölçüm sayısını hatırlayamıyorum; bana yazabilir misiniz? Adana Takımının ellerine, ayaklarına sağlık diyorum. Sevgilerimle, Selen.
Selen

Mesajgönderen impo » 17 Şub 2015 21:56

Herzaman olduğu gibi zevkli ve çekişmeli bir yarışma oldu.Yarışma yapılan mekan ve parkurlar harikaydı.İlk defa uluslararası standartlarda bir yarışmada atış yaptım ve çok keyif aldım.Çok yorulduk ama kesinlikle değdi.Başta ev sahibi Adana Tim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.Kategorilerinde dereceye giren tüm yarışmacıları kutluyorum.Herzaman olduğu gibi 1.olmak için gelmiştim fakat 5.likle yetinmek zorunda kaldım.Anlaşılan o ki 12 fp ile 30 fp leri yendiğim günler geride kalmış.Sağlık olsun deyip önümüzdeki maçlara bakıcaz artık. :)
Resim Resim
Kullanıcı avatarı
impo
ŞAMPİYON

Takım: FİLİNTALAR
Gerçek İsim: Taylan Alyürük

Mesajgönderen Erhan Ay » 17 Şub 2015 23:49

Yarismanin ilk gününde Selen hanimla ayni gruptaydik,sadece paralaksla hedefi bulup taretle bile oynamadan benim vuramadigim hedefleri indirince,bir an hobiyi birakmayi düşünmüştüm.Allah'tan dürbünümün bozuldugunu anlayinca biraz rahat ettim.fizigine uygun bir ekipman ve biraz dürbün egitimiyle çok iyi isler çıkaracagına eminim.Taylan abiye katilmiyorum çünkü bu kadar ara verdikten sonra bu kadar antremanli aticinin arasinda 5. olması beni hayli korkuttu.umarim hep boyle antremansiz gelir yarismalarada bizde azicik kursuye yaklasiriz..
AA FTP 900 + Leupold Competition 45x45
FX Impact 6.35 + Hawke ED 10-50x60 TMX

Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Erhan Ay

Takım: A TAKIMI
Gerçek İsim: Erhan Ay

Mesajgönderen ilkererinc » 18 Şub 2015 04:43

Ben de söze emeği geçen herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum. Gerçekten iyi hazırlanmış ve koşulması son derece keyifli bir parkurdu. Yarışma standartlarının nereden nereye geldiğini görmek için sadece bir sene geriye gidip Adana 2014'ten bu yana yapılan yarışmaların fotoğraflarına bakmanızı öneririm.

İlk gün boyunca parkuru beraber koşma imkanı bulduğum Veli Abi'ye, Mustafa Öztürk Bey ve eşi Didem Hanıma, ikinci gün parkur arkadaşım olan Selen Hanıma dostluk, nezaket ve sportmenliklerinden dolayı teşekkürü borç biliyorum. Eksik olmasınlar.

Yarışma sonrasında benimle birlikte sevinen tüm dostlarıma da teşekkür ederim.

Tie Break ardından göz göze geldiğimde gözlerinden okuduğum, kelimelerle tarifi imkansız ancak birbirine bakan o gözlerin anlayabileceği bir şey, bir duygu vardı. o duyguyu tatmama vesile olan dostlarıma özellikle teşekkür etmeliyim.

Dürbünü arızalı dostlarıma ve dürbününün arızalı olduğunu iddia eden dostlarıma da :)

Ve tabii takım arkadaşlarıma. Sizlerle aynı takımda olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğumu bilmenizi isterim. Sağ olun, var olun.

Beni tie break, sizleri adrenalin manyağı yapan Erdinç'de :)

Başar'ın gayet güzel ifade ettiği tespitlerine aynen katılıyorum ve önemli bulduğum bir hususa dikkatinizi çekmek istiyorum: Skorlar. Birçok atıcı kendi performanslarının oldukça üzerine çıktılar. Bu performans artışının kolay bir parkura bağlanmaması gerektiğini düşünüyorum. Koşulan parkur Karagöl ve Kızılcahamam parkurlarından daha kolay bir parkur olmadığı gibi atışa tesir edecek kadar rüzgar da vardı. Performans artışının artan rekabet ve giderek yerleşen yarışma disiplininden kaynaklandığını düşünüyorum.

Yarışma disiplini ve rekabet ekseninde önemli bir eşik aşıldı. Önümüzdeki müsabakaların daha zorlu, çekişmeli ve tabii daha keyifli geçeceğine eminim. İlk onun 90+ skorlarla şekilleneceği günlerin çok uzak olmadığını, bu rekabet ve disiplinin atıcılarımızın kişisel gelişimlerini çok hızlandıracağını, üç ya da dört atıcının yarıştığı tie breakler göreceğimizi düşünüyorum.
Steyr Challenge FT & Sightron SIII 10-50x60

Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ilkererinc
ŞAMPİYON

Takım: FTBRİZMİR
Gerçek İsim: İlker Erinç

Mesajgönderen Levent » 19 Şub 2015 01:09

Ancak pc başına geçebildim ve bir kaç cümlede ben kurmak istiyorum. Öncelikle başta Adana Time ve parkur hazırlanmasında yarışma düzeni sağlanmasında emeği geçen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler, ciddi anlamda emek vererek çok güzel bir parkur oluşturulmuş, bu tip parkurları hazırlamak oldukça meşakkatli bir iş, ellerinize kollarınıza sağlık.
ikinci olarak 2 gün boyunca parkurları beraber koştuğumuz parkur arkadaşlarım, ilk gün Mustafa-Bedriye CANOĞLU çiftine, ikinci gün Veli KATRANCI ve Erhan AY abilerime çok teşekkür ederim, gerçekten hepsinin bana hakkı geçmiştir, haklarını helal etmelerini istiyorum. ilk gün Mustafaların krakerleri-bisküvitleri ciddi enerji kaynağı oldu benim için, ikinci günde Veli abi ve Erhan abi benim eşyalarımı taşımama yardım ettiler, beraber pet şişe suyu paylaştık, saolsunlar dumansız da bırakmadılar beni, çok keyifli ve birbirimize yardımcı olarak 2 güzel yarışma günü geçirdim, tekrardan hepsine teşekkür ederim.
Yarışma klasiği olan Erhan abinin baklava ziyafeti ve Antep'in katmeri için çok teşekkür ederim. Katmerden Yasin çok bahsetmişti ve merak ediyordum erhan abi saolsun bu sefer baklava yanına katmeride ilave etti, eksik olma Erhan abi.
Bu yarışma aynı zamandan kırgınlıklarında bitmesine vesile oldu, zaten bir avuç insanız umarım bu kısa hayatta bir daha tatsızlık yaşamayız, Artun ve Alper abinin katılımınada ayrıca teşekkür ederim.
Son olarak müsabaka alanına teşrif eden, yarışıp, yarışmayan herkese, müsakabaya renk ve neşe kattığı için teşekkür ederim. Bir dahaki yarışmada görüşmek üzere.
Steyr LG100 & Sightron SIII 10-50x60

Resim
Kullanıcı avatarı
Levent

Gerçek İsim: Levent Gürünlü

Mesajgönderen ERDİNÇ » 19 Şub 2015 02:02

Öncelikle yarışmaya ev sahipliği yapan Adana Timi ve müsabakada emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yarışma ortamı ve parkur çok güzel aynı zamanda da keyifliydi. Yarışmada talihsizlik yaşayan Sezgin Abi ve Erhan Abi ye üzüldük hep birlikte, umarım bir daha kimsenin başına gelmez bu şekilde talihsizlikler ve yarışmayı keyifle tamamlama keyfine erişir tüm arkadaşlarımız. Yarışmada birinci olan Takımımı, İlker abiyi ve dereceye giren tüm arkadaşlarımı başarılarından dolayı kutluyorum. Yaylı ile yarışıp zorlu skorlar atılabileceğini gösteren Gökhan kardeşimi de ayrıca tebrik ediyorum.Yarışmalarımızın olmazsa olmazı haline gelerek klasikleşen Erhan abinin getirdiği tatlılar için kendisine ne kadar teşekkür etsek az tabi. Bu arada skorlar her yarışmada biraz daha yükseliyor, İlk üçe girip madalya alabilecek performansı yakalayan arkadaşlarımın sayısının hızla arttığını görmek beni en çok mutlu eden şeydir heralde. Tabiri caizse atışı bir hafta unuttuğumuzda o bizi bir ay unutabilecek bir spor ve bu nedenle fırsatlar yaratıp antrenmanlar yapmak şart. Sonuç olarak Field Target yarışmalarını ve sizleri çok seviyorum, en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle.
Steyr Challenge FT & Nikko Stirling Diamond 10-50x60
Resim Resim Resim
Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
ERDİNÇ
ŞAMPİYON

Gerçek İsim: Erdinç Bilgili

Mesajgönderen OttomanEmpire » 19 Şub 2015 03:28

Levent yazdı:
Bu yarışma aynı zamanda kırgınlıkların da bitmesine vesile oldu, zaten bir avuç insanız umarım bu kısa hayatta bir daha tatsızlık yaşamayız, Artun ve Alper abinin katılımına da ayrıca teşekkür ederim.

Bu yarışmaya öncelikle geliş amacım yaşanan tatsızlıkları gidermek içindi.Daha sonra eğlenmek içindi.Uzun zamandır görüşmediğim, hepsi birbirinden kıymetli hobidaşlarımla tekrar görüşüp hasret gidermek içindi.''Yarışma bahane dostluklar şahane'' parolasıyla İstanbul'dan düştük yollara.İyi ki de gelmişiz.Kendimi gene youtubeda seyrettiğimiz avrupa parkurlarında hissettim, bu bağlamda ADANA Ekibine sonsuz teşekkür ederim.Harika bir iş çıkarmışlar.Bu yarışma alanının daim olmasını dilerim.

İlk turda Avcı Hoca ve Erdal Abimle birlikteydik.Erdal abim havlu attı.Ama izmir'de parkuru tamamlamasını dilerim.Parkuru tamamlamadı ama sazıyla bizi gene mest edip şampiyon oldu.Her ikisine de teşekkür ederim.İkinci tur genç kardeşimiz Moltak ve Annesiyle birlikte koştuk kulvarı.Anne-oğul olunca hepimizin bildiği üzere güdümlü terlikler havada uçuştu.Kah Moltak kafasını eğdi teğet geçti, kah annesi ikinci terliği fırlattı, derken parkuru tamamladık.Her ikisine de teşekkür ederim.

Gelelim takım arkadaşlarıma ve İstanbul'lu dostlarıma...Her zamanki gibi Taylan abim, Mehmet Abim, Gökhan ve badim Artun kardeşime bu güzellikleri birlikte yaşattıkları için teşekkür ederim.Taylan abim bir ara ikinci gün yağmurdan çekinse de 45 vuruşla 5. sıraya yerleşti.Artun kardeşimin ilk 10 da yer almasına ayrı bir sevindim.Tabii ki Gökhan'ımızın Yaylı kategorisinde özellikle ikinci tur pcp tüfekler kadar vurup birinci olmasına da çok sevindim.Kupan hayırlı olsun Gökhan'ım.Sizlerle gurur duyuyorum.İyi ki varsınız hayatımda...

Misafirperverlikleri için Veli Abi'me, Latif Usta'ya,Halil kardeşime,Behsat kardeşime, Ersin Başkan'a, Oray'a ve daha ismini sayamadığım tüm Adanalı abi ve kardeşlerime buradan da ayrıca teşekkür ederim.Organizasyonda görev alan Serdar Havsut'a, Başar'a, Yasin kardeşime ve tüm hakemlere de teşekkür ederim.

Ezberlerin bozulduğu bir yarışma olacaktı demiştik.Doğru tahmin ettik.Tie Break atışlarıyla adeta nefeslerimizi tutmaya zorlayan Erdinç ve İlker Abimize de bu güzellikleri bize yaşattığı için ayrı ayrı tebrik ediyorum.İkinci tur Erdinç Hocam'ın hemen arkasında yer alıyorduk sıra olarak.Bir çok kez atış yaparken kendisini seyretme fırsatım oldu.Her seyredişimde kendisinden çok şeyler öğrendim.

Yeni şampiyonumuzu kutluyorum.Çok çalıştı ve başardı.Antrenman yapan kazanır kaidesini de bize tekrardan hatırlattı.Ayşen hanımı da ayrıca tebrik ederim.Sevgi bağının ne kadar önemli olduğunu bizlere yaşattı.Allah mutluluğunuzu bozmasın.

Sözlerime burada son verirken İzmir'de yapılacak olan yarışmayı dört gözle beklediğimi vurgulamak isterim.Sağlıcakla kalın hobidaşlar.
Air Arms FTP 900 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 (Nato)

Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
OttomanEmpire
ŞAMPİYON

Takım: HAVALI KUVVETLER
Gerçek İsim: Alper Ertop

ÖncekiSonraki

Dön Etkinlik Takvimi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir